9 Kasım 2012 Cuma

Bebek Hediyeleri...           Uzun zamandır yazı yollayamadım, farkındayım. Kendi hamileliğim başladığı için ara uzadı, ilk günler biraz sıkıntılı geçti. Tansiyonum sürekli düşüyordu. Daha sonra toparlandım ve bizden birkaç ay önce doğacak olan yeğenimin bebeğine bu süsleri yaptım. (Keşke lohusa tacını da mavili yapsaymışım dedim bu resmi görünce. Orjinali kırmızı diye kırmızı yaptım ama çok sırıtmış bu kadar mavinin içinde.)

          Ama sonra telefonumun bilgisayar bağlantı kablosunu bulamadım. Yapım aşaması resimleri içindeydi. Ve hala da bulamadım hatta. Bu evin içinde bir yerde ama nereye koydum bulamıyorum. Bunlar fotoğraf makinasında olanlar. Bunları hepsinin yapımları bittikten sonra, hediye edilmeye yola çıkarken çektim. Onun için yapım aşamaları yok malesef. Bulsam aşamaları da eklerim inşallah. Hadi ara daha fazla uzamadan bu şekilde ekleyeyim dedim bu seferde bloğa yazı ekleme sorunu çıktı. Ne yaptıysam halledemedim. Çok şükür onu da Bahar006 arkadaşımın yardımı sayesinde hallettim.  

       Ve dayımın kızının şu an iki aylık olan oğlu için yaptığım bebek hediyelerini ancak paylaşıyorum. Bol fotoğraf eşliğinde. Yapımını artık otomatiğe bağladığım BEZ PASTASI...  Elim çok alıştı yapa yapa:) Yine üzerinde bebe şampuanı, biberonu, emziği, badisi, mama önlüğü, çorapları, ağız mendilleri, oyuncak ayısı ve isim kartı var. 

        


                    İkramlık BEBEK KOLONYASI. Sürekli kullandığım saç spreyimin şişesini kolonya doldurarak, kurdele, tüller, yapma çiçek ve şeritlerle süsleyerek yaptım gördüğünüz gibi.         Metal kısmı satın alıp, kurdelelerle yaptığım  LOHUSA TACI... Ortasındaki hazır güller beyazdı, Kırmızı bulamayınca beyaz çiçekleri kırmızıya boyayıp sime batırarak yaptım:)


              Tülden yaptığım HASTANE ODASI SÜSLERİ. Hastane yatağına bağlanması için yaptım.ANI DEFTERİ VE KALEMİ. Çizgisiz defter ve kalem alıp kendim süsledim.
           Tek hazır aldığım şey KAPI SÜSÜ oldu. Üşendim mi, malzeme aramayı mı dert ettim kendime bilmem. Hazır görünce aldım işte.   Ve kendi ellerimle yaptığım BEBEK ŞEKERLERİ ve SEPETİ.  Sepeti aldığımda iç beyaz astar kumaşından başka bir şey yoktu üzerinde. Etrafını fırfırlı tüllerle süsledim. Saplarına kurdele sarıp tülden yaptığım ve ortasına inciler kondurduğum çiçeklerle tamamladım.

Minik BEBEK ŞEKERİ SEPETLERİ'ne gelince; onları da havlu peçete rulolarından yaptım. Ruloları 3 cm eninde kesip altını kartonla kapattım. Beyaz kumaş parçasından içine astar koyup ince kurdele ile sap yaptım.

Çevresine beyaz kurdele sarıp, mavi fırfırlı tülle sepete dönüştürdüm.

            Tabi böyle kalamaz. İçine şeker ya da çikolata koyunca sarmak için uygun boyutta tüller ve kurdeleler kesip hazırladım. Bağlamadım çünkü ben götürürken doğuma bir süre vardı daha. Ve hava çok sıcaktı o günlerde. Çikolatalar eriyip kumaşı kirletmesin diye o kısmı yeğenime bıraktım. İsim kartı da yapacaktım ama doğacağı tarih belli değildi. Onları ne yaptılar hallettiler mi bilmiyorum.
                   Ve böyle işte bu hikaye de. Çok beğendiler. Çok sevindiler. Güle güle kullansınlar. Şimdi iki aylık olmaya yakın topaç gibi bir oğlu var. Allah analı babalı büyütsün. En güzel günlerini göstersin. Allah isteyen herkese de nasip etsin...          Bir sonraki  postta  benim kızımınkileri paylaşmak üzere bu seferlik bu kadar. Ama terzi kendi söküğünü dikemez derler ya, o hesap.  Hamile iken, karnım burnuma gelmiş nefes alamaz olmuş, bacaklarıma kramplar girmeye başlamışken; elde yapmam mümkün olmadı. Benimkilerin hepsini hazır aldık. Allah sağlıkla kurtarsın ikimizi de. Bu son aylar zormuş gerçekten.  Sağ ve sağlıcakla kalın. Hoşçakalın...
8 yorum:

 1. harika gözüküyorlar ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 2. Bu kadar emek etmişsin tıpkı benim gorumceme yaptığım gibi.ve kendime zor yaptığım gibi.senaryo aynı:) onun oğlu benim kızım oldu.defterde ki emzikli ayrac,tuvalet keadi dönüşümü muhteşem.ellerine sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Aa şaşırtıcı:) Başkalarına faydamız dokunuyor, kendimize ı ııh. Çok ama çok teşekkür ediyorum. Beğenmenize sevindim:)

   Sil
 3. canımm ne güzel şeyler hazırlamışsın öyle. Güle güle kullansınlar, bebişini büyütsünler .Darısı artık senin bebiş geldiğinde. Zamanın az kaldı merakla bekliyorum. Allah hayırlısı kucağına almayı nasip etsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum. Evet zaman azaldı ve ben korkmaya başladım. Amin çok sağolun:) Hayırlısıyla kurtulalım ikimizde.

   Sil
 4. NE KADAR ÇOK EMEK VERMİŞSİN HEPSİNE İNCE İNCE DETAYLARLA ELLERİNE EMEKLERİNE SAĞLIK.ALLAH SENİDE BİR AVAZDA KURTARSIN İKİNİZDE BİRBİRİNİZE SAĞLIKLA KAVUŞUN.SEVGİLERİMLE

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşeekkürler. Evet uğraştım bayağı bir ama değdi. Çok sağolun. Dualarınızı eksik etmeyin üzerimizden. Çünkü korkmaya başladım:)

   Sil